Агроновини Новости аграрного сектора Украины
095 188 90 27

ВИБІР ПОРОДИ КРОЛИКІВ

Кролівництво, породи кроликів, порода Фландрії, сірий велетень Кролівник вільний вибирати для розведення будь-яку породу кроликів. Але різні породи кроликів на одні й ті ж умови реагують по-різному. А це означає, що якість приміщень і кормів, якими має в своєму розпорядженні кролівник, визначає вибір. Коли все в окрузі розводять, наприклад, сірого велетня, в основі такого загального уподобання лежать, звичайно, економічні причини. Якщо ви заведете породу, який ні в інших, відразу ускладнити для себе завдання ремонту стада. Але це не означає, що нові породи кроликів не можна заводити й відчувати. Значення породи велика. Так, за живою масою кролики великих м'ясних порід перевершують безпородних в 4 - 5 разів - жоден вид домашніх тварин не знає таких перепадів по живій масі. І за якістю шкурки відмінності не менш разючі. Наприклад, шкурка чистопорідне радянської шиншили настільки гарна, що ніяке схрещування не дає хутра настільки красивою тональності.  

Поширеною помилкою є гонитва за рідкісними породами кролика. Багаторічний досвід говорить про те, що економічно найвигіднішими є широко поширені місцеві породи. Деякі Кролівники мріють придбати породу Фландрії. Але забувають при цьому, що порода Фландрії - бельгійська, на основі цієї породи виведена наша цінніша порода - сірий велетень. До речі, велика жива маса кроликів-велетнів (нерідко до 8 кг і більше) приваблює любителів. Але надто велика маса дорослих кроликів обумовлена не тільки високими приростами ваги, але і значно більшою тривалістю зростання. Велетні пізньостиглих - довше ростуть, менш плодовиті, в них частіше хворіють ноги (пододерматіт). Початківцю Кролівники краще купувати чистопородних тварин і не захоплюватися на перших порах схрещуванням. Надійніше вибирати місцеву, широко поширену породу. Таких кроликів краще і дешевше придбати, простіше забезпечити ремонт стада, нарешті, більше можливостей обміну досвідом та племінним поголів'ям, порівняти свої успіхи з успіхами сусідів. Купувати поголів'я треба в племінних господарствах або в стадах-репродукторах у Кролівники, вже довели свої здібності. У них молодняк завжди більший, а самки молочні.

Краще купувати кроленят з багатоплідних гнізд від кролиць другого-третього року використання, які дають не менше 4 окролов на рік по 8 - 10 кроленят у кожному. Купуючи поголів'я у племінному господарстві, ви менше ризикуєте, оскільки в ньому містять тільки здорове поголів'я, займаються селекцією. Кращі Кролівники-любителі ведуть племінні записи й можуть дати вам багато додаткової інформації про своїх тварин. Вибір породи - справа серйозна. Треба добре вивчити особливості різних порід, їх спеціалізацію, стійкість до розведення в неопалюваних приміщеннях і знати, чи відповідає обрана порода умов вашого господарства. Але ще важливіше правильно вибрати вихідне поголів'я, оскільки не всі тварини -. гідні представники своєї породи. Успіх розведення багато в чому залежить від того, від яких тварин отримає початок ваше стадо.

Породи кроликів діляться на три основні напрямки: м'ясне, м'ясо-шкурковое (хутрова) і пухова. За станом волосяного покриву кролики діляться на нормаль-ношерстних (переважна кількість порід), короткошерстих (рекси) і довгошерстих (пухові). За розміром тіла - на великих, середніх і дрібних.

Категорії
Контакти
  • Название предприятия:
    Агроновини
  • Город:
    Луцк
  • Адрес:
    ул. Шопена 22
  • Телефон: