Агроновини Новости аграрного сектора Украины
095 188 90 27

Їстівні гриби - Маслюк

[Photo0]

Маслеников називають ще маслюк, маслюк, козляк. Відомі різновиди маслянка - болотний, сірий, зернистий, пізній, модринових і т. д.
 
Маслюк справжній із липня й до пізньої осені зустрічається в соснових лісах, рідше - в ялинових, а також на пожарищах, у тугаях. Капелюшок маслянка напівкуляста, опукла в центрі, жовто-коричнева. У суху погоду вона буває блискучою, а в сиру - слизової, немов змазана маслом.
 
У молодого маслянка капелюшок завжди сполучена з ніжкою білою плівкою, яка з ростом рветься, а на ніжці залишається кільце. Діаметр капелюшка рідко буває більше 8 сантиметрів. Нижня частина капелюшки мелкотрубчатая, або губчаста, блідо-жовтого кольору. Ніжка коротка, циліндрична, жовта у молодих грибів та бурувата у старих. Маслюк подліственнічний відрізняється від справжнього тим, що капелюшок у нього золотисто-жовтого забарвлення і росте він головним чином в листяних лісах, зустрічається в кедрових. На смак цей маслюк солодкуватий, у той час як маслюк справжній - гіркуватий. Інші різновиди маслюків мають капелюшки жовто-оранжеві, шоколадно-коричневі, бувають і інших кольорів.
 
Всі маслюки вживаються в їжу свіжими, маринованими і сушеними.
 
Категорії
Контакти
  • Название предприятия:
    Агроновини
  • Город:
    Луцк
  • Адрес:
    ул. Шопена 22
  • Телефон: