Агроновини Новости аграрного сектора Украины

Розмноження ялівцю насінням, відведеннями і живцями

Розмножують ялівець насінням, відведеннями і живцями. Живцювання ялівцю - найбільш ефективний спосіб розмноження ялівців. Укорінюваність залежить від виду, терміну живцювання, типу живців. Високою здатністю до вкорінення відрізняються ялівець звичайний і його форми - ірландська і шведська, а також ялівець низькорослий, сибірський, козацький (укореняемость цих видів і форм становить 70-90%). 
При забезпеченні необхідних умови для вкорінення живцювати ялівець можна протягом всього року, проте кращим терміном є весна (квітень-травень). У ранньовесняний термін (до початку сокоруху) черешки укорінюють в теплих парниках, в поздневесенній і літній - на грядках під плівковими укриттями або в холодних парниках. Взимку (лютий-березень) черешки заготовляють після морозів і укорінюють у теплицях. 
Для вкорінення живців, особливо від приросту поточного року, оптимальною є температура повітря 23-26 С, причому в перший час до розпускання бруньок досить 16-19 С. Температура вище 25 С небажана. Субстрат повинен бути постійно вологим, для цього використовують туманнообразующіе установки або часто обприскують посаджені черешки. Оптимальні умови для живцювання ялівцю: рівна температура повітря, температура субстрату трохи вище температури повітря, розсіяне світло і достатня вологість субстрату. Зрізані живці до вкорінення тримають в ємності з водою (не довше 1-3 год) або загортають у вологу тканину, мішковину. Зрізані живці деякий час можна зберігати в холодильнику у вологій тканині. Сланкі форми укорінюють під нахилом, колоновидні - вертикально, не перевертаючи черешок. 
 
Укорінюваність живців ялівцю звичайного з багаторічних гілок становить 85-95%, при тривалості вкорінення 50-70 днів, а з однорічного приросту - відповідно 65-70% і 85-90 днів. Живці з багаторічних стебел Формують потужну кореневу систему, причому корені утворюються по всьому заглибленого в субстрат основи. 
 
Обробка стимуляторами росту підвищує результати вкорінення полуодревесневшімі живців з однорічного приросту. Для обробки рекомендуються водні розчини ІМК (індоолілмасляная кислота) у концентрації 25 мг / л або ІУК (индолилуксусной кислота) 100-200 мг / л і 2%-ний спиртовий розчин ІМК, Корневін (препарат для вкорінення, в порошку, діюча речовина гетероауксин) . Живці ялівцю з багаторічного приросту обробляти стимуляторами не обов'язково. Живці занурюють в субстрат на глибину 3 см, під кутом 60 градусів, попередньо вмочивши в Корневін або витримавши в розчині стимуляторів росту. 
 
Вкорінені черешки ялівцю дорощують в розсаднику і протягом 2-6 років залежно від типу і величини живців, взятих для вкорінення. 
 
Сланкі форми ялівця можна розмножувати відводками протягом вегетаційного сезону. Гілки підгортають і пришпилюють. У колонновідних форм виходять сланкі відводки. 
 
Зазвичай ялівець вступають у плодоношення на другий-третій рік. Плодоносять жіночі екземпляри, на яких утворюються кулясті, 6-12 мм в діаметрі, темно-сині плоди (шишкоягоди) з сизим нальотом. У всіх видів і Форм, крім ялівцю обикно-венного, плоди отруйні. Сходи після посіву з'являються через 1-3 роки. Для підвищення схожості насіння після збору очищають від оболонок і занурюють в сірчану кислоту на 30 хв і промивають. 
 
Всі види ялівцю воліють пухкі слабокислі суглинкові грунти, здатні рости на піщаних. У молодому віці рослини підживлюють мінеральними добривами, органічні добрива небажані. Ялівець посухостійкий, не переносить застійних вод. Морозостійкість рослин збільшується з віком. 

[Photo0]

Контакти
  • Название предприятия:
    Агроновини
  • Город:
    Луцк
  • Адрес:
    ул. Шопена 22
  • Телефон: