Агроновини Новости аграрного сектора Украины

Вибір сорту сої для вирощування. Насіння сої

[Photo0] Вибір сорти сої є одним з найбільш важливих рішень для фермерів, що займаються вирощуванням сої. Правильний або помилковий вибір підсилює або, навпаки, послаблює дію всіх інших факторів. 
 
Вибираючи насіння сої, слід враховувати такі характеристики сорту, як гранично можлива врожайність, строки дозрівання сої, характер росту, тип рослини, висота, ступінь вилягання, розмір насіння, осипання, опірність впливу гербіциду, захворювань і комах, вмісту протеїну та олії, та інші поліпшені характеристики. 
 
Зазвичай насіння сої одного сорту сої треба зберігати й обробляти окремо від насіння інших сортів, що впливає на витратну частину при їх виробництві. Тому при вивченні можливості вирощування особливих сортів потрібно враховувати стан фінансового ринку. Деякі розробляються, а також вже доступні сорти сої характеризуються низьким вмістом пальмітинової і ліноленової кислот, а також високим вмістом протеїну. 
 
Пальмітинова кислота - це сатурірованних жир. Ліноленова кислота - компонент соєвого масла, який прискорює його прогорклости. Для мінімізації цього властивості виробники змушені гідровані масло. Цей процес наближає соєва олія за характеристиками до сатурірованних жирам, знижує його споживчу привабливість як продукту корисного для роботи серця. Зниження вмісту ліноленової кислоти в соєвому маслі продовжує термін його зберігання і зберігає дієтичні переваги. Із сої з більш високим вмістом протеїну виходять високопротеїновим продукти, які можна використовувати в якості корму. Крупно - і дрібно насіннєві сорти сої більш кращі для приготування певних продуктів харчування. 
 
Оскільки ідеального сорти сої не існує, більшість виробників на своїх фермах сіють кілька сортів сої. Така тактика має масу переваг. Перше - наявність генетичного різноманіття. Це збільшує ймовірність отримання кращого сорту в певний рік. Один із способів добитися різноманітності - вибирати сорти з самої врожайною групи, що відрізняються по висоті рослини або з інших характерним особливостям. Вирощування сортів з різною стійкістю до захворювань і комах допомагає розподілити ризик і робоче навантаження. 
Контакти
  • Название предприятия:
    Агроновини
  • Город:
    Луцк
  • Адрес:
    ул. Шопена 22
  • Телефон: